Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Bilindiği üzere günümüzde bireylerin en fazla tercih ettiği mobil cihazlarından biri de akıllı telefonlardır. Birçok özelliklerinin bulunduğu bu harika telefonların çokça popüler olmasının elbette ki birçok nedenleri bulunmaktadır. Birçok özellikleri sayesinde mobil teknolojisinde devrimler yaratan bu harika akıllı cihazların seçilmesinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Makalemizin de ana konusu olan bu önemli konu hakkında sizlere ve akıllı telefonlardan satın almayı düşünen kullanıcılara detaylı olarak bilgiler sunacağız. Peki akıllı telefon seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Dilerseniz hemen sorumuza cevaplar sunalım.

android telefon resmi

Akıllı Telefon Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Ayrıntılar Nelerdir?

Akıllı telefon seçerken şu önemli ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Ekranın maksimum derecede kaliteli olmasına dikkat edilmeli: Akıllı telefonların en belirgin özelliklerinden biri de kaliteli ve geniş ekranlara sahip olmalarıdır. Dolaysıyla özellikle uygulamalar ve oyunlar bakımından bir akıllı telefon kullanmayı düşünüyorsanız ekran kalitesine ve genişliğine özen göstermelisiniz.

 • Ekranın kolay çizilmemesine dikkat edilmeli: Yukarıda da belirttiğimiz üzere akıllı telefon seçerken kaliteli bir ekrana sahip olmasına özen göstermeli ve bununla birlikte çizilemeyecek bir niteliğe sahip olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü sizlerin de bildiği üzere günümüzde satışa sunulan birçok akıllı telefonlar malesef ki küçük darbeler sonucunda çizilebilmektedirler. Dolaysıyla akıllı telefon seçerken bu önemli ayrıntıya da özen göstermenizde fayda bulunmaktadır.

 • Geniş ekranlı olmasına özen gösterin: Eğer çok sık uygulamalardan faydalanıyor ve sık sık oyunlar oynuyorsanız akıllı telefon seçerken geniş ekranlı olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü geniş ekranlı akıllı telefonlar sizlere her zaman uygulamalardan yararlanırken ve oyunlar oynarken büyük faydalar sağlayacaktır.

 • Boyut ve ağırlığına özen gösterilmeli: Yine gereğinden fazlaca uygulamalar ve oyunlardan faydalanıyorsanız akıllı telefon seçerken boyutunu ve ağırlığına özen göstermelisiniz. Bu bakıma akıllı telefon seçerken orta ağırlığa sahip olan ve büyük boyuta sahip olanından seçmeniz gerekmektedir.
 • Batarya ömrünün maksimum seviyede olmasına özen gösterilmeli: Akıllı telefon seçerken bataryasının kaliteli olmasına ve maksimum dayanma gücüne sahip olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle uzun seyahatlara çıktığınızda bu önemli ayrıntı sizlere faydalar sağlayacaktır.

 • Kaliteli bir işlemci hızına sahip olmasına özen gösterilmeli: Akıllı telefon seçerken telefonun kaliteli bir işlemci hızına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Yani diğer bir deyişle hızlı bir telefon olmasına özen göstermelisiniz. Uygulamalardan faydalanırken ve oyunlar indirirken bu önemli ayrıntı sizlere büyük faydalar sağlamaktadır.

 • Ram oranının yüksek olmasına dikkat edilmeli: Akıllı telefon seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka ayrıntı ise ram oranının yüksek olmasıdır. Birçok akıllı telefon kullanıcılarının farkında olmadan gözden kaçırdığın bu önemli ayrıntı sizlere kullanacağınız akıllı telefonunuz hakkında birçok avantajlar sunmaktadır.

 • Kaliteli bir kameraya sahip olmasına özen gösterilmeli: Akıllı telefon seçerken kamerasının maksimum kaliteye sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle gününüzün büyük bir kısmını fotoğraf çekme ve video çekme ile geçiriyorsanız bu önemli ayrıntıya dikkat etmelisiniz.
Yukarıda da görüldüğü üzere akıllı telefon seçerken dikkat etmeniz birçok önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Dolaysıyla kullanmak istediğiniz akıllı telefonunuzun sizlere her yönden maksimum derecede faydalar sunmasını isterseniz bu harika telefonları seçerken yukarıdaki ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Yorumlar

 1. Mustafa Şahin27 Kasım 2016 03:27

  Casper Via V8 almayı düşünüyorum sizce nasıl bir telefon ? veya o fiyatlara başka bir telefon önerir misiniz ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder