Sony Mobil Cihaz Bölümünü Satılığa Çıkardı

Akıllı telefon pazarı bıçak sırtı, bunu her birimiz biliyoruz. Tek yanda Apple öbür yanda düşük maliyetli Xiaomi ve OnePlus benzeri Çinli üreticiler. Tabiki bu durum yavaş ancak dayanıklı adımlar atan Samsun ve Sony benzeri üreticiler amaçlı belli bir süre tedirginlik veren. Yeniden de vaziyetin Sony'nin taşınabilir kısmını satmayı düşüneceği civarı tedirginlik veren meydana geldiğini düşünmezdik.

Gerçekten de şu anda tam anlamıyla bu oluyor. Reuters haberine yönelik Sony CEO'su Kazuo Hirai birleşme, partnerlik ya da bölümün tamamıyla satışı benzeri alternatifleri düşünüyor. Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact benzeri cihazlara nazaran evrensel tablo tek sürü da iç açıcı görünmüyor.


Eğer bunun tek sürü olası olmayacağını düşünüyorsanız BlackBerry ve Nokia örneklerini anımsayın. İkisi de 90lar ve 2000lerin kocaman isimlerindendi. Ve ikisinin de geçirdiği aşama ve şu anki hali ortada. Keza Motorola da tek sürü çeşitli değil. Vaktiyle indirilmeye harika cihazlar çıkarmasına nazaran eninde sonun Lenovo'ya gitti. HTC'nin çözemediği karlılık sorunu de farklı tek konu ki ona da esasında upuzun tek içerik yazılır.

Sony'nin taşınabilir departmanı nihai 3 senedir esasen alarm vermekteydi ve tahmini altı defa bütçe kesintisine gittiler. Bu senede esasen CES 2015 esnasında imalat hızını düşüreceklerini söylemişlerdi. Bu sene dram dolu tek değişiklik yaşanmaz ve yeryüzünde tek Sony çılgınlığı başlamaz ise tablo değişmeyecektir. Sony artık iştirak eden kritik tek öneri meydana geldiğini doğrulamadı ama kocaman üreticilerin yakında kredi kuyruğuna girmeleri sürpriz olmaz.

Siz vaziyetle alakalı ne düşünüyorsunuz? Sony neyi değiştirmeli, nerede yanlış yapıyor?

Yorumlar