Microsoft,Windows telefonlar için Android desteğini tartışıyor

Windows 10 tek bir işletim sistemi olacak ve amacı Microsoft bilgisayarları ve taşınabilir platformlarını App Store ile birleştirmek olacak . Ancak Microsoft'un büyük bir hızla tüketici desteğini geri kazanması için iyi bir plan gerekiyor .

Eski bir Microsoft çalışanına yönelik , Microsoft'un bu sefer en büyük önceliği 'Sızıntıyı durdurmak' olacak. Görünüşe yönelik , Android uygulamaların Windows cep telefonları üstünde çalışmasına müsaade verilip verilmeyeceği ile ilgili tartışılıyor.

Microsoft yarar sağlamak amacıyla müşterilerinin popüler Android uygulamalarını telefonlarında verecek ve ulaşımı korumak amacıyla 'Windows Powered' telefonlarını ücretsiz olarak verecek. Geçtiğimiz sene Temmuz ayına civarı birçok uygulama için müsaade yoktu örneğin:Snapchat halen Windows Phone üstünde çalışmaz. Ancak bu durumun gelecekte Windows Phone geliştiricileri için sorun olacağı ortada.


Microsoft Windows 10 için güçlü bir strateji tasarılıyor . Yepyeni bir yazılımla nitelikleri gelişmiş güvenlik alternatifleri , ek olarak güçlü bilgi senkronizasyonu Windows 10 stratejisinin mühim bir parçası olarak görünüyor . Windows 10 Microsoft'un taşınabilir planları için mühim bir versiyon olacak.

Microsoft'un işi zor benzeri görünüyor .

Hem IOS'un hem de Android'in baskısı altında kalan Microsoft sizce neye hüküm verecek?

Yorumlar