Google TV gidiyor Android TV geliyor

Google'ın başarısız denemelerinden biri daha emekliye ayrılıyor. Mahaline ise bakın ne geliyor?


Google TV'nin çoğalış güncelleme almayacağı, geliştirici araçlarının emekliye ayrılacağı ve yerini Android TV'ye bırakacağı, Google aracılığıyla öğrenildi .

Android TV, Google aracılığıyla tek zamandır yüklü olarak tanıtılmaktaydı. Şirket bu platformu kullanan Nexus Player'ı da iki ay öncesinde ortaya çıkarmıştı. Bu yüzden başarısız Google TV'nin desteğinin sonlandırılması, birçok şaşırtıcı değil. Google'ın gönderisi, "az sayıda" Google TV cihazının Android TV'ye güncelleneceğini söylüyor; öbür cihazların kaderi hakkındaysa şuan için tek haber yok.

Android TV, Android Lollipop'u basit aldığı amaçlı geliştiricilerin uygulamalarını ona uyarlaması, Google TV'ye uyarlamaya mukayese et tek sürü daha pratik oldu . Android TV amaçlı önce kocaman muvaffakiyet , Sony'nin CES'te yaptığı ilanda gelecekteki Smart TV'lerinin Android TV'yi içereceğini söylemesiydi. Google, tek blog gönderisinde daha tek sürü Android TV amaçlı Sharp, Huawei ve Razer ile anlaştığını da söylüyor.


Google TV, hantal arayüzü, sıkı uygulama sayısının yetersizliği ve tam QWERTY klavyeli, tuhaf uzaktan kumandalarıyla tam olarak başarısız olmuştu. Android TV ise TV izleme deneyiminizi elde etmek mahaline , akış içeriğine ve tanıdık uygulamaları ekranınıza getirmeye odaklanıyor.

NEDİR GOOGLE TV
Google TV, Google'ın Zeki TV platformudur. Google aracılığıyla 20 Mayıs 2010'da izah etmiş ve Google, Intel, Sony ile Logitech aracılığıyla partner olarak geliştirildi. Google TV, Google'ın Android işletim sistemi ve Google Chrome'un Linux versiyonunu entegre ederek, şuanki web televizyonu ve WebTV siteleri üstünde tek etkileşimli tv yaratmıştı.

Yorumlar