Google Play Store Hataları ve Çözümleri

Android kullanıcılarının en kocaman sorunlarından biri durumda olan Google Play Store yanlışları , pekçok bireyin canını sıkmakta. Fakat çoğalış dert etmenize gerek yok. Hataların anlamlarını ve çözümlerini bu yazımızda derledik.

Aşağıda belirttiğimiz hataların, çözüm yollarını uygularken temkinli olmanızda yarar var. Her hangi bir veri kaybı yaşamamak amaçlı , yedekli faaliyet göstermenizi öneriyoruz. Ortaya geliyor olacak her hangi bir sorunda androlama.com sorumlulukları durumda olan değildir.

Hata 491: İndirme ya da güncelleştirme yapılamıyor.

Çözüm: Google hesabınızı cihaz üzerinden silin. Sonrasında Google Play Store'a internet üzerinden girip cihazınızı oradan da silin. Sonrasında telefonu tekrar başlatıp, bizzat hesabınızı tekrar girin.

Hata 498: Google Play Store üzerinden yapılmış durumda olan indirmenin ayrılması .

Çözüm: Bu hata cihazın ön belleğinin dolu olup, gereken indirmeye koltuk kalmamasından ötürü çıkmakta. Problemi çözmek amaçlı arka tasarıda personel uygulamaları kapatıp, lüzumsuz koltuk kaplayan dosyaları silin. Sonrasında aleti emniyetli modunda başlatıp, ayarlar girip ön belleği seçeneğini geçin.

Hata 919: Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

Çözüm: Cihazda hiç boş meydan kalmadığında bu sıkıntı çıkmakta. Cihazda boş koltuk açarak bir daha deneyin.

Hata 413: Uygulama güncellenmiyor ya da indirilemiyor.

Çözüm: Proxy ayarlarınızı değiştirdiyseniz bu şekilde bir sıkıntı karşınıza çıkabilir. Uygulamaları ayarlar menüsünden açıp, Google hizmetlerini ve Play Store'u seçip bilgileri temizleyip, durdurmaya zorlayın.

Hata 923: İndirme gerçekleştirilemiyor, Google hesabını senkronize ederken sıkıntı çıkıyor ya da hafızada koltuk yok.

Çözüm: Google hesabınızı ve telefonda lüzumsuz koltuk kaplayan bütün uygulamaları silin. Sonrasında cihazınızı emniyetli modda başlatıp, ön bellek bölümlendirmeyi seçip, tekrar başlatın.


Hata 921: Uygulama indirilemiyor.

Çözüm: Google Play Store uygulamasının ön belleğini ve verilerini silin. Elbet bunu yaparken kayıtlı ayarlarınız silinebilir. Temkinli olmanızda yarar var.

Hata 403: İndirme yapılamıyor.

Çözüm: Bu meseleye fazladan tek bir cihazda 2 çeşitli Google hesabı kullanan bireyler rastlamakta. Google hesabınızı doğrulayıp, sıkıntılı uygulamayı silin. Sonrasında bir daha indirmeyi deneyin.

Hata 927: Google Play Store güncellemesi yapıldığı amaçlı uygulamaların indirilememesi.

Çözüm: Google Play Store uygulamasının güncellemesi bitene civarı bekleyin. Şayet hatayı almaya devam ederseniz, Google Hizmetlerinin ve Google Play Store'un verilerini silip, durdurmaya zorlayın.

Yorumlar