Android Hızlı Şarj Nasıl Yapılır ?

Pil teknolojisinin, mobil cihazların öbür donanımlarına yönelik çok da geliştiği söylenemez. Hâlâ birçok üst seviye mobil cihazın şarjı fakat bir zaman yetiyor. Bu sebeple cihazların şarj edilme müddetleri de süratle akan dünya içinde önem talep etmekte . İşte size Android mobil cihazlarınızı daha çabuk kural faktörün birden çok püf noktası:

-Kablosuz şarj imkanları ve bilgisayara ilişkili olarak şarj etmek, zaman mühim meydana geldiği anlarda hiç de akıllıca değil. Zira cereyan üzerinden şarj hâlâ en çabuk yöntem. Bununla Birlikte olası çok cihazla birlikte iştirak eden şarj aletinin kullanılması da mühim . Her ne civarı Android cihazların pek çoğu global kural tipini kullansa da hemen yan endüstriden telefon ve şarj ömrünün sıhhati amaçlı kaçınmak gerekmektedir .


- Mobil cihazlarda uçuş modunu aktifleştirmek, cihazın şarj olurken bununla birlikte enerjiye meydana iştirak eden ihtiyacını da minimize edecek. Bu demek oldu ki "kablosuz ulaşım ", "3g¨, " davet gelmesi ", " davet yapabilme ", " kısa mesaj gönderme veya alma" imkanlarını kısa bir müddetliğine unutmalısınız, Bu size çok kısa bir şarj müddetinde bir kaç saatlik ek kullanım getirebilir. Başka Bir Deyişle daha kısa zamanda daha çok şarj depolamış olursunuz.

- Lüzumsuz nitelikleri kapayın, sözgelişi GPS, Bluetooth, NFC, Wi-fi nitelikleri açıksa hepsini kapamanızı öneririz. Aynı zamanda senkronizasyonu kapamak da güzel bir düşünce olabilmektedir . Böylelikle telefonun arka tasarıda işlem inşa ederek enerji harcamasını engellemiş olursunuz.

- Farz edelim ki mühim bir davet veya e-posta bekliyorsunuz, bu sebeple telefonunuzu "uçuş moduna" getirmediniz. O takdirde içinizdeki bir çok kez olarak telefonu muayene etme güdüsünü yenin ve bir müddetliğine telefonunuza dokunmayın. Zira ekran tüketimi telefonların en kocaman enerji tüketicisidir.

Bu yöntemlerden bir tanesini kullanıyor musunuz? Ya da telefonunuzu şarja bırakırken daha çabuk şarj edebilmek amaçlı kullanmakta olduğunuz yollar var mı?

Yorumlar