Android 5.0.1 Samsung Galaxy S4 için sızdırıldı

Güney Koreli şirket aracılığıyla belirlenmiş bir takvim yok fakat Galaxy S4 kullanıcılarının senenin önce yarısında Android 5. 0 . 1 Lollipop güncellemesiyle buluşması bekleniyor.

Galaxy S4 amaçlı dağıtıma takdim edilecek güncelleme görünüşe bakılırsa Çinli bir forum sitesi aracılığıyla yayınlandı. XDA Geliştiriciler Forumu'nda alakalı ROM'u yükleyen bir takım üyeler da hızla bir takım ekran görüntülerini paylaştı. Görsellerden anlaşıldığı kadarıyla Galaxy S4 arayüz noktasında Galaxy S5 benzeri olacak. En güncel TouchWiz versiyonuna yükseltilecek Galaxy S4'te Android 5. 0. 1'le beraber iştirak eden Materyal Dizayn , animasyonlar, ART sanal makine, yepyeni bildirim stili, yepyeni nihai uygulamalar menüsü benzeri yenilikler de göreceğiz.


Çinli kaynaklarca yayınlanan ROM'da ülkemizde piyasaya çıkan I9500 modeliyle uygun ( GT I9505'i desteklemiyor ) fakat Türkçe lisan desteğinin şuanki olup meydana gelmediği belirtilmemiş. ROM'da bununla beraber küçük çaplı eksiklikler de yok değil. NFC, GPS, Bluetooth, 3G VERI , Wi güney Fi, davranış ve ışık sensörleri, Wi güney Fi hotspot fonksiyonları ise çalışıyor .

Yorumlar