En Kullanışlı Fotoğraf Uygulamaları

Android Telefonlar için En Kullanışlı Fotoğraf Uygulaması Hangisi?


Sizler için android cihazlarınızda kullanılabilen bir kaç fotoğraf uygulamasını kısaca inceledik ve bunlardan bazıları testi geçti şimdide bu uygulamaları sizlere tanıtmaya sıra geldi. Bir birinden özel ve güzel bir şekilde yapılmış ve bir çok aktiviteye sahip fotoğraf uygulamaları selfie (öz çekim) çılgınlığıyla bir o kadar daha artmış durumda.

Selfie (öz çekim) yaygın olduktan sonra özel olarak selfie kameralı akıllı telefonların çıkması ile birlikte ve instagram gibi fotoğraflarımızın paylaşmamıza izin veren uygulamalar sayesinde fotoğraf uygulamaları da baya bir rağbet görüyor.
En Kullanışlı Fotoğraf Uygulamaları
Android Fotoğraf Uygulamaları

Fotoğraf  Uygulamaları Ne İşe Yarıyor?


Fotoğraf uygulamaları çektiğiniz fotoğraflara küçük efektler verebileceğiniz uygulamalardır. Bu uygulamalar sayede Android cihazlarda değil iOS ve WindowsPhone işletim sistemli cihazlarınızda da mutlaka vardır. Biz bu konumuzda sadece Android işletim sistemine sahip fotoğraf uygulamalarının bir kısmından bahsedeceğiz.

Konumuzda yer alan uygulamalar; Pixlr Express, Snapseed, PicsArt, PhotoGrid ve Photo Studio olamak üzere 5 tane birbirinden farklı tasarımlara sahip ve birbirinden popüler fotoğraf uygulamasından sizlere kısaca bahsedeceğiz. Sıra geldi uygulamalarımızın kısaca özelliklerine;1- Pixlr Express 

Autodesk firmasının fotoğraf düzenleme yazılımı. İçerisinde bir çok seçenek mevcut. Hatta bu uygulamayı listenin 1. sırasına koymamın nedeni budur. Uygulamadaki önemli özellikler şöyle;
- İstediğiniz yere blur efekti uygulama
- Fotoğrafın siyah beyaz olup istediğiniz renkteki kısımlarınrenkli gözükmesi
- Nois yani kumlanma giderme özelliği. Fotoğraflarınız daha temiz
- Kırmızı göz giderme
- Yüzlerce hazır efekt.
Öncesi ve sonrası yaptığım bir çalışma:

2- Snapseed

İçerisinde bir çok hazır efekt barındıran ücretsiz bir uygulama olarak listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Snapseed ile çektiğiniz fotoğraflarda yaptığınız değişikliklere inanamayacaksınız. Snapseed ile yapabileceğiniz bazı efektler:
- Keskinlik verme ve detayları arttırma
- Tek tıklama ile siyah beyaz yapma ve
- Fotoğrafın istediğiniz yerini kırpma
- Özel efektler – Drama
- Tilt-Shift efekti
- Çerçeve ekleme
- Köşeleri karartma
- İstediğiniz noktayı aydınlatma

3- PicsArt

Bu uygulama sayesinde kendi fotoğraflarınıza hazır efektler uygulayabilir veya hazır efektler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca program Instagram’a benzerliğiyle dikkat çekiyor. Üye olup kendi fotoğraflarınızı diğer kullanıcılarla paylaşabilmenize imkan sağlıyor.Uygulamanın diğer bir özelliği kolaj yapmanıza imkan sağlaması. Yani 4-5 tane fotoğrafı tek bir karede toplayıp kolaj yapabilmenizi sağlıyor.

4- PhotoGrid

Fotoğraflarınızı kolaj yapmanızı sağlayan diğer bir uygulama. Bu uygulama sayesinde ızgara görünümlü, serbest, yüksek, tek, yada geniş olarak kolajlama yapabiliyorsunuz. Kolaj yaparken uygulayabileceğiniz bir çok efekt mevcut. Bunlara örnek olarak; fotoğrafların büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz yada grid renklerini özelleştirebilirsiniz.

5- Photo Studio

Fotoğraflarınıza basit ve hızlı efektler verebileceğiniz aynı zamanda kolaj yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama.Yorumlar