Trip Trap for Android

Merhaba arkadaşlar bugünkü oyunumuz Duello Games’ in yeni oyunu Trip Trap‘ dır.
Hem reflekslerinizi hem de zekanızı kullanacağınız bulmaca tadındaki oyun fare Ched‘in buzdolabında yiyecek bir şey bulamaması üzerine başlıyor.
Trip Trap for Android
Trip Trap for Android
Kendine has ve eğlenceli oyun mekaniğine sahip olan oyun 4 oda (mutfak, oturma odası, spor odası ve garaj) ve 80 bölümden oluşuyor. Standart mod ve bulmaca modu adı verilen iki ayrıcalıklı modda oynanabilen oyunda bulmaca modunu açabilmek için ilgili odadaki tüm bölümlerin standart modda başarıyla bitirilmesi gerekiyor.
Trip Trap for Android
Trip Trap for Android
Her bölümde erek fare Ched’e üç parça peyniri en kısa sürede ve en az atlayışla yedirerek sağ salim deliğine dönmesini sağlamak. Oyunda daha yüksek puan elde etmek için her bölümde fareyi deliğe ulaştırma süreniz ve toplam zıplama sayınız önemlli. Bir sonraki odayı açmak içinse sadece aldığınız peynir sayısının önemi olduğunu ekleyelim. Standart modda sınırsız zıplamaya sahip iken bulmaca modunda sınırlı sayıda zıplamaya sahipsiniz. Bulmaca modunda iki defa düşünüp bir kez zıplamanız gerekiyor denilebilir.  Her bölüm için sınırlı sayıda zıplamaya sahip olduğunuz için her bölümde maksimum çözümü bulmanız gerekiyor. Bölüme özel zıplama sayısı bittiğinde kapıya gitmeniz için yaklaşık 5 saniyeniz kalıyor. bilhassa ilerleyen bölümlerde bulmaca modunda fareyi deliğine ulaştırmak için hızlı refleks ve optimum çözüm gerekiyor.

Yorumlar