Samsung Metal Kasaya Geçiş Yapıyor

Son  devirde piyasaya sürdüğü Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha modellerinde metal çerçeveye yer veren Samsung, Samsung SM-A500 modeli ile bu konu ile ilgili ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor. Daha önceki modellerinde sırf çerçeve kısmında madeni malzemeye yer verici firma, bu modelle birlikte metal kasaya geçiş yapabilir.
Samsung Metal Kasaya Geçiş Yapıyor
Samsung SM-A500
Orta segmentte konumlandırılacak Samsung SM-A500, bu segmentte yer alan telefonlarda görmeye alıştığımız dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip olacak. MicroSD desteğiyle artırılabilir 16 GB dahili depolama alanı bulunduran cihaz, 8 megapiksellik ve 5 megapiksellik kameralarla destekleniyor.

1280×720 piksel çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekranla gelecek Samsung SM-A500, bu noktada da kullanıcılarına orta seviyede bir akıllı telefon deneyimi yaşatmayı vadediyor. 2220 mAh batarya değerine sahip cihaz, orta segmentte yer alan bir aygıt için yoğun şekilde üretken bir pil ömrü sunacağa benziyor.


Tek SIM kart girişi bulunduracak Samsung SM-A500’in parmak izi okuyucu, su geçirmezlik bunun gibi özelliklere sahip olması beklenmiyor.
Samsung Metal Kasaya Geçiş Yapıyor
Samsung SM-A500
Plastik materyal sebebi ile kullanıcılardan epeyce şikayet alan Samsung, metal kasa denemelerini hızlandırmış  gibi görünüyor. Galaxy Note 4 ve Galaxy Alpha ile başlayan metal kasa hamlesine Samsung SM-A500 ile devam edecek firma, bu sayede cihazlarının dış görünüşü daha kaliteli hala getirirken bir yandan da, daha sağlam cihazlar üretmeye başlayacak.

Samsung’un bu yeni politikasında ne denli başarılı olacağını ilerleyen çeyrekler gösterecek.

Yorumlar