Google Play'den Uygulama Nasıl Satın Alınır?

Gün geçtikçe telefonlarımız özellikle Android ve iOS işletim sistemine doğru kaymaktadır. Windows’un kendi işletim sistemi de yarışa katılsa da henüz beklenen potansiyele ulaşmamıştır. iOS ise, sırf Apple ürünlerinde yer aldığı için, bu günlerde popüler mobil işletim sistemi Android olmaktadır. Listenin üst sıralarında yer sektör Google’ın ürünü olan Android, uygulamaları bakımından da kullanıcılardan tam not almayı başarmaktadır.
Google Play'den Uygulama Nasıl Satın Alınır?
Google Play Store
Şu an için milyonlara ulaşan uygulama sayısı ile, telefon kullanıcılarına en uygun uygulamayı sunan sistem, her geçen gün bu sayıyı arttırmaktadır. Ücretli yahut ücretsiz biçimde ulaşabileceğiniz akıllı telefon uygulamaları için ücretli uygulamaları ne şekilde alabileceğiniz meselesi için sorunlar yaşayabilirsiniz. Şimdi sizlere, Google Play Store üzerinden Android uygulamalarını nasıl satın alabileceğinizi anlatacağız.Öncelikle, ücretli olarak dağıtılan seçtiğiniz uygulamayı indirebilmek için Google Wallet üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Google Wallet üyeliğinizi aldıktan sonra dilediğiniz uygulamaya Google Play Store üzerinden ulaşın. Bedava uygulamalarda “indir” seçeneğinin yerine burada uygulamanın ücretinin yazdığı bir buton yer almaktadır. O butona tıklayarak önünüze gelen ekranda “Kabul et ve Satın al” butonuna tıklayın. Saniyeler içinde öncelikle ödemeniz onaylanmakta, ardından indirme işlemi başlamaktadır.
Yukarıda anlattığımız biçimde Google Wallet hesabınızı kullanarak uygulama satın alabilirsiniz. Google Play Store üzerinden henüz başka bir satın alma işlemi gerçekleştirememektesiniz. bununla beraber satın aldığınız uygulamayı iade etme koşulları dahilinde geri iade edebilirsiniz.

Yorumlar