Galaxy Note Edge Tüm Detaylarıyla

Samsung, uzun zamandır konsept dizaynlar ve patentlerle gündeme gelen kavisli ekran teknolojisini nihayet gerçeğe taşıdı ve ilk kavisli ekranlı amiral gemisi böylelikle yaşam buldu. Galaxy Note Edge adını verdiği yeni modelde, Galaxy Note 4`ün neredeyse bütün teknik niteliklerini sunan Samsung, uzun zamandır beklenen "bir sonraki adımı" atmış bu gibi görünüyor.
Galaxy Note Edge Tüm Detaylarıyla
Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy Note Edge 5,6 inç Quad HD  bir ekranla geliyor, normal Quad HD ekranın sağ tarafında bulunan 160 piksellik sektör ile bu telefon bildiğimiz akıllı telefonlardan ayrılıyor. Sol elle tutulduğunda, parmak uçlarına denk gelen sağ kenarın dokunmatik olması, yepyeni kullanım özelliklerine olanak tanıyor.

Dikey tutulduğunda sağ tarafta, yatay tutulduğunda üstte kalan kavisli saha, uygulamalara ve seyir zevkine ayrıcalıklı boyutlar eklemeyi hedefliyor. öyle ki, Samsung çok yakında bu alana hususi uygulama geliştirmek için gerekli kiti geliştiricilerle paylaşacak ve böylelikle video oynatım düğmeleri ve ya sosyal ağlar kavisli ekranı daha üretken kullanmanın yöntemlerini keşfedebilecek. Bu ekran, telefon kilitliyken de saati gösteriyor.

Galaxy Note Edge Teknik nitelikleri
Galaxy Note 4`ün boyutlarına oranla 3,8 mm daha geniş ve 2,2 mm kısa olan Edge, 3.000 mAh batarya ile beraber geliyor. 2,7 GHz Snapdragon 805 dört çekirdekli bir işlemcinin yanı sıra, grafik yongası olarak 600 MHz Adreno 420 GPU kullanan Note Edge, 3 GB RAM belleğiyle de bugün bir amiral gemisinden beklenen performansı sunacak bunun gibi. Depolama sektörü olarak iki ayrı model (32 GB ve 64 GB) seçeneğiyle gelen Note Edge`in arka kamerası 16 MP, ön kamerası ise 3,7 MP çözünürlüğe sahip.
Galaxy Note Edge Tüm Detaylarıyla
Samsung Galaxy Note Edge
Cihazın çıkış tarihiyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı, ancak iki yıl öncelikle CES`te bir prototip olarak tanıdığımız cihazı bugün tamamlanmış bir amiral gemisi şekilde sunduklarını düşünürsek, 2015`i beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlar