Galaxy Note 3'e Root Nasıl Atılır?

Yeni nesil Samsung Galaxy Note 3, ilk çıktığı günden itibaren ilgi odağı durumuna gelmeyi başardı. Büyüklüğü, performansı ve tasarımıyla tam not edinmeyi başaran model için root atmak yoğun şekilde zorlu bir duruma geldi. İşlem kolay olsa da aslında zor olan kısım ürünün garanti kapsamından çıkıp çıkmayacağı mevzusu oldu. Nedeniyse Note 3 ile beraber Samsung Knox adlı koruma yazılımını devreye soktu. Bu yazımızda sizlere Root atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. N9000 ve N9005 serisi telefonlarda bu uygulama çalışmaktadır.
Galaxy Note 3'e Nasıl Root Atılır?
Samsung Galaxy Note 3'e Nasıl Root Atılır?
Galaxy Note 3 için Root atmak istiyorsanız evvela bilgisayarınız ile telefonunuzu USB kablosu yardımı ile bağlamanız gerekmektedir. Bununla beraber bilgisayarınızda telefonun sürücülerinin yüklendiğinden de emin olmalısınız. Eğer Galaxy Note 3 sürücüleri yüklü değil ise Samsung Kies yazılımını bilgisayarınıza Samsung’un web sitesinden yükleyin. Telefonunuzun şarjının en azından %50 olduğuna emin olun, böylece yarıda kalma veya bunun gibi olağanüstü durumlarla karşılaşırsanız telefonunuzu sağlama almış olursunuz.

Bağlantı işlemini tamamladıktan sonra ODIN 3.09 uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Yazının sonundaki linklerden bu  uygulamayı indirebilirsiniz. işlemden sonra telefon modelinize müsait AutoRoot yazılımını indirmeniz gerekebilir. ODIN 3.09 ve AutoRoot yazılımlarını yükledikten sonra sıkıştırılmış klasörü bir dosyaya açın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu açarak ayarlar bölümünden geliştirici seçeneklerine, ardından USB Hata Ayıklama tarafına gelerek bu kısıma tik atınız.


Telefonunuzu tam olarak kapatın ve cihazınız kapalı iken güç düğmesi, ana sayfa düğmesi ile beraber alt ses düğmesine aynı anda basın. Basma işlemini en az 5 saniye yapmanız gerekebilir. Daha sonra karşınıza bir yükleme uyarısı gelecektir. Üst ses düğmesine basarak ilerleyebilirsiniz. İşlem gerçekleştikten sonra bilgisayara tekrar USB ile telefonunuzu bağlayın. Son şekilde ODIN v3.09 uygulamasını çalıştırın. Açılan ekranda “AP” düğmesine basarak sonunda .tar.md5 yazan dosyayı işaretleyin. Start tuşuna bastıktan sonra işlemin bitmesini bekleyin. Yükleme bittikten sonra telefonunuz yeniden kapanıp açılacaktır ve menünüze SuperSU isminde bir uygulama yüklenmiş olacaktır. Bu uygulamayı çalıştırın. Galaxy Note 3 root atma işleminiz tamamlanmıştır.

SuperSU uygulaması root hakları lazım olduğunda sizi uyaracaktır. Şayet bilmediğiniz bir yazılım sizden bu root haklarına erişim isterse izin vermemeniz yararınıza olacaktır.

Odin 3.09 İndir
N9005 modeli için root dosyası indirmek için tıklayın!
N9000 modeli için root dosyası indirmek için tıklayın!

Yorumlar