Xperia Z2'nin Tuzlu Suyla İmtihanı

Sony tarafından yapılmış olan ve sürekli olarak hakkında yeni bilgiler yayınlanan hatta bütün amiral gemi modelleri dahil olmak üzere akıllı telefon piyasasında birinci sırada yer aldığı iddia edilen model için bugün yeni bilgiler yayınlandı.

Tuzlu suya karşı 6  hafta.

Sony Xperia Z2 üzerinde yapılan bir testte cihazın altı hafta tuzlu su içinde tutulduğu bildirildi, 30 dakika boyunca tatlı suda durabileceği belirtilen akıllı telefon kullanıcıları şoka düşürerek altı hafta boyunca tuzlu su içerisinde bırakıldı.
Xperia Z2'nin Tuzlu Suyla İmtihanı
Sony Xperia Z2
İsveç’te oturan bir Sony Xperia Z2 sahibi aslında bu testi bilerek uygulamadı, Alexander Maxén adına sahip Sony Xperia Z2 kullanıcısı denizde kayak yapmaya gittiği sırada Xperia Z2 cihazını teknede unuttuğunu hatırladı. Bunun üzerine tekneye giden Alexander Maxén cihazını teknede bulamayınca denizin dibine çakıldığını anladı.

Aradan altı hafta sonra geçtikten sonra Alexander Maxén arkadaşı o bölgeye dalış yapmaya gittiğinde Alexander Maxén cihazını bulduğunu arkadaşına haber verdi.
Xperia Z2'nin Tuzlu Suyla İmtihanı
Sony Xperia Z2
Cihazı bulan dalgıç cihazı tekrar Alexander Maxén malikine iade etti, ancak aygıt deniz altından çıktığında şarjı bitik ve arka kapağın yüzde yüz çatlak olduğu fark edildi.

Alexander Maxén cihazını şarja taktıktan sonra cihazının sorunsuzca çalıştığının farkına vardı, hadise üzerine kullanıcılar bu habere inanmasa da Alexander Maxén sebebi ile verilen bilgilerde cihazın sorunsuzca çalıştığı ve fotoğrafların gerçek olduğunu bildirdi.

Yorumlar