WhatsApp Artık Akıllı Saatlerde

Hızla gelişen giyilebilir teknoloji pazarı, teknoloji şirketlerini yeni hamleler yapmaya zorluyor. Bilhassa akıllı saat piyasasına her geçen gün katılan yeni oyuncular, pazardaki oyuncuları cihazlarını “farklılaştırma” konusunda motive ediyor.
WhatsApp Artık Akıllı Saatlerde
WhatsApp for Android Wear
Google, akıllı saat projesi Android Wear’da, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın entegre edildiğini duyurarak, bu alanda rakiplerinden bir adım öne geçti. 500 milyondan çok kullanıcıya sahip WhatsApp yardımıyla Android Wear’ın kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen firma, kullanıcılarına akıllı saatler üzerinden iletişim kurma imkanı tanıyacak.

Google Play üzerinde akıllı saat ve WhatsApp entegrasyonu ile ilgili herhangi bir bilgi yer almazken, WhatsApp güncellemesini elle yapan kullanıcılar, Android Wear üzerinde WhatsApp uygulamasının yüklendiğini görebiliyor. WhatsApp’ın Android Wear uygulaması sadece bildirimleri göstermenin ötesinde bu ürünü satın alanların karşılıklı mesajlaşmalarını okuma ve hatta bunları sesle cevaplama fırsatı sunuyor.


Google’ın hamlesine diğer platformlardan da cevap geleceğine kesin gözüyle bakılırken, akıllı saat pazarındaki yenilikler pek biteceğe benzemiyor. kurumlar, akıllı saatlerini pazarda konumlandırırken farklılaştırma çabasına girerken, bu noktada elde eden yine tüketiciler olacak. çok fazla daha verimli akıllı saat deneyimi yaşayacak tüketiciler, yapacakları geri dönüşlerle de teknoloji şirketlerini yönlendirerek, akıllı saat pazarının gelişimine katkıda bulunacaklar.

Yorumlar