Samsung Galaxy Tab S Artık Türkiye'de

Akıllı telefonların ekranlarının büyümesi şahısların tabletlere olan ilgisinin azalmasına sebep olmuştu. Büyük ekranlı telefonlar ile herşeyi yapabiliyorken tabletlere gereksinim giderek azalıyordu. Samsung bu gidişatı görerek Galaxy Note Pro 12,2 inçte irak masaüstü bağlanılabilirlik seçeneği ile tabletlerin ayrıcalıklı alanlarda kullanılabilmesinin de önünü açmıştı.

Malzeme kalitesini beğenir veya beğenmezsiniz ama Samsung her çeyrekte dibe giden tablet sektörünü değişim işlemi istiyordu. Bunun için çok aşırı zengin ve özel içeriklerle donatılan Samsung’un Super AMOLED ekranlı tableti Galaxy Tab S tanıtıldı. En gelişmiş ekran teknolojisini sunan tabletin 10,5 ve 8,4 inç modelleri Titanyum Bronz ve Parlak Beyaz renk seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor.
Samsung Galaxy Tab S Artık Türkiye'de
Samsung Galaxy Tab S
Samsung tabletinin bilhassa ekranı ve hafifliği üzerinde duruyor. 465 g (10,5 inç) ve 294 g (8,4 inç) olan tabletlerin bu bağlamda daha büyük ekran ile daha düşük ağırlığı yakalayarak rakiplerine ayrım attığını da belirtebiliriz.

Samsung, Galaxy Tab S ile mobil ekran teknolojisinde devrim yaratarak, gerçek hayattaki renklere daha yakın ve daha zengin renkleri bir arada sunuyor. Cihazın saha lideri WQXGA (2560x1600, 16:10) Super AMOLED ekranı, Adobe RGB renk kapsamının % 90`ından fazlasını içeriyor. Samsung Galaxy Tab S 100.000:1 gibi çarpıcı bir kontrast oranına sahip ve bu oran, siyahları daha koyu ve beyazları daha parlak yaparak daha derin ve gerçekçi görüntüler sağlayabiliyor.Tabletin uyarlanabilir ekranı ortamının renk sıcaklığına ve ortam aydınlatmasına bağlı şekilde önceden ayarlanmış uzman modları –AMOLED Sinema ve AMOLED Fotoğraf– bu ürünü satın alanların ekran ayarlarında manuel uyarlamalar yaparak, hem video hem de fotoğraf içeriği için parlak ve dinamik sonuçlara ulaşmalarını mümkün kılıyor. Bunlara ilave şekilde Galaxy Tab S’in, geliştirilmiş açık havada görünürlük teknolojisi de ekran üzerindeki içeriğin parlak, tabii ve kolayca görüntülenir olmasını sağlıyor.

Super AMOLED teknolojisi arka aydınlatma gerektirmediği için, Galaxy Tab S LCD ekranlara göre daha az enerji tüketirken, LCD ekranlı tabletlere göre daha da ince bir tasarıma olanak sağlamakta. altı,altı m.\`lik inceliği de bunun en önemli kanıtı olmaktadır.

Samsung Galaxy Tab S’in 8,4 inç’lik modeli 999 TL, on,5 inç’lik modeli ise 1.199 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatıyla sunuluyor.

Yorumlar