Android'de Hırsız Güncellemesi

Android telefonlarda bulunan cihaz yönetici bölümü bu hafta bir güncelleme ile yepyeni özellikler kazandı.

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir kısmı Android işletim sistemiyle mobil dünyada varlıklarını sürdürürken bu kişilerin bir kısmı yapılan güncellemeleri sıkı sıkıya takip ederken bir kesim de olan bitenin hiç bilincinde değil. Android telefonlarda bulunan aygıt yönetici kısmı bu hafta bir güncelleme ile yepyeni özellikler kazandı.
Android'de Hırsız Güncellemesi
Android Telefon Hırsızı

Peki bu güncelleme ile ne değişti?
Cihaz yönetici bölümüne gelen güncelleme 1.3.8 şekilde yayımlanırken özellikle çalınmaya ve kaybolmaya karşı Android’leriniz artık çok daha güvenli.

Öteki bir deyişlebundan böyle telefonunuz çalındığında ve ya telefonunuzu kaybettiğinizde cihaz yöneticiniz sayesinde numaranızı uzaktan kitleyebilecek ve telefonunuzun arasında bulunan önemli dosyalara uzaktan erişim sağlayabileceksiniz.


Tüm bunların yanında android telefonunuzun cihaz yöneticisinde yapacağınız bir ayar yardımıyla  bundan sonra telefonunuzu kaybettiğinizde uzaktan telefonunuza erişerek bulan insanın belirlediğiniz numarayı araması yönünde bir ikaz penceresi gönderebilecesiniz. Bu metod herkesin iyi niyetli bulunduğu durumlarda işleyecek bir özellik olmakla birlikte Android kullanıcılarının kendini bir nebze de olsa daha güvende hissettirecek bir özellik.

Yorumlar