Galaxy S5 ile S4 Karşılaştırması

Android’li akıllı telefonların efendisi olan Samsung’un en iddialı serisi olan Galaxy S serisinin 5. Telefonu çıktı. S4 ile aralarında yalnızca 3-5 ay benzeri bir süre bulunmaktadır. Bu süre farkının az olması telefonların özellik olarak çok fazla farklı bulunmadığı söylentilerine yol açtı. Bu yazımızla Galaxy S4 kullananların şu lahza için S5’e geçmelerine gerek varmı, bunun da cevabını vereceğiz.
Samsung Galaxy S5 ile S4 Karşılaştırması
Galaxy S5 vs Galaxy S4
S4 ve S5 arasındaki en büyük fark pil meselesi için gözüküyor. Samsung S4’deki pili yetersiz bulmuş olacak ki, daha uzun ömürlü bir pil kullanmış S5’te. Bu uzun ömürü ise 2800 mAh pil kapasitesine borçlu. Bu rakam S4’te 2400 mAh’ta kaldı.


Bir öteki önemli fark ise kamera meselesi için. S5’in ana kamerası biraz daha yükseltilmiş ve daha iyi bir video keyfi sunuyor bizlere. S4’te ki 13 MP’lik kamerayı 16 MP’e çıkarmış Samsung.

Bir diğer ve mühim bulduğum fark ise güvenlik. S4 hazırlanırken, normal güvenlik önlemlerinin üstüne herhangi bir ilave güvenlik eklentisi almamıştı. ancak S5 için Samsung Parmak izi Okuyucu ekleyerek, bu ürünü satın alanların telefona parmak izini okutarak girmesine olanak sağlamış.

Bu farklar, gerçekte çok fazla büyük farklar değil. eğer elinizde S4 varsa, S5 için acele etmenize gerek bulunmamaktadır. Samsung’un S serisine ait 6. Telefonunu bekleyebilirsiniz vaktiniz varsa. şayet sıfır alacaksanız, fiyat farkının önemi olmadan S5 tercih etmeniz daha mantıklı görünmekte.

Yorumlar