Google Play'deki Ülke Kısıtlaması !

Bazılarınız görmüştür, çoğu uygulamalarda olmasa da bazı uygulamarda ülke kısıtlaması mevcut. Bende bu kısıtlamaya bir kaç kere takıldım ve sizler için b u konuyu araştırdık. Özellikle bu kısıtlama tatile gitme gibi durumlarında oluyorsa insanın canını epey bir sıkıyor.


Google Play'deki Ülke Kısıtlaması !
Google Play Ülke Kısıtlaması
Bu kısıtlamayı kaldıra bilmemiz için bizim öncelikle Market Enabler uygulamasını indirmemiz gerekli. Market Enabler, uygulaması bir nevi market aktifleştirici uygulamasıdır.

Asıl konuya şimdi gelelim, Google Play'deki ülke kısıtlaması olan uygulamaları nasıl yükleyebiliriz? konusuna.  Öncelikle bir hatırlatma daha yapmamız gerekiyor. Google Play'de ki ülke kısıtlamasını kaldırmak amacıyla Market Enabler uygulamasını kullanmamız gerekiyor ve bu uygulamayı kullana bilmeniz için android cihazınız rootlu olması gerekiyor. Market Enabler uygulamasını kullanarak android cihazımızın başka bir ülkenin operatörüyle bağlantılıymış gibi göstererek bir nevi Google Play'i kandıracağız.
Market Enabler uygulaması hakkında ;
Hatırlatmamız gerekir ki bu uygulamayı boşuna Google Play'de aramayın Google Play'de bulmanız imkansız. Uygulamayı başka bir site arayıcılığıyla veya apk olarak indirmeniz gerekecek. Market Enabler'i başka bir site arayıcılığıyla indirmek için, Ayarlar >> Güvenlik >> Bilinmeyen Kaynaklar'ı aktifleştirmeniz gerekir. Tekrar hatırlatmak gerekirse bu uygulamanın çalışa bilmesi için cihazın rootlu olması gerekir. Market Enbler uygulmasını android developers formundan indirebilirsiniz. Direk olarak apk dosyalarını indirme için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra açın ;
* Üst menüden Settings list seçeneğini seçin. Buradan başka bir ülke seçeceksiniz. Ülke kodlarına göre istedğiniz bir ülkeyi seçin.
* Seçtikten sonra Ayarlar >> Uygulamalar >> Google Play'i bulun ve verileri temizle seçeneğine tıklayın.
İşlemler tamamdır şuan istediğiniz şekilde her ülkenin uygulamasını rahatlıkla indirebilirsiniz.

Üstteki işlem bazı cihazlarda işe yaramaya biliyor bunun için Google Wallet ayarlarından aynı düzenlemeyi yaparak deneyebilirsiniz.

Yorumlar