Google Play Yorumlarına İnanmayın

Google Play Store`da yorumu görünsün diye 1 verenler, sahtekarlar ve fazlası... işte Google Play`deki yorumlar ve gerçekler...
Google Play Yorumlarına İnanmayın
Google Play'deki Sahte Yorumlar
Yeni bir kamera uygulaması yüklemek için Google Play`i açtınız ve on\`larcasını buldunuz. doğal şekilde evvela en yüksek puanı piyasa uygulamayı denemeyi tercih ettiniz. ancak oyuna gelmiş olabilirsiniz - Google\`ın puan sistemi oldukça sorunlu ve uygulama yüklemek için karar alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

5 yıldızda ne bunun gibi bir sıkıntı var ki?

Bir uygulamanın çok aşırı sayıda insandan 5 yıldız almış olması, sorgulanabilir bir hal. Nedeni pratik: çoğu kullanıcı, uygulamalara ya 1 yıldız , ya da 5 yıldız veriyor. olumlu bir deneyim elde edenlerin 5, herhangi bir sorunla karşılaşanların 1 puan verdiğine muhtemelen oldukça çok kez rastlamışsınızdır. Android kullanıcıları, ne yazık ki programlara hak ettiği puanı vermek yerine, 5 puanı \"iyi\", 1 puanı \"fena\" ile ilişkilendirmiş durumdalar.


Bunun beraberinde Google Play, bir yıldızlı yorumları metinsiz olarak yapmaya da izin veriyor. Bu değerlendirmelerin ne kadar sağlıklı olduğu, aceleyle yapılıp yapılmadığı ise bir soru göstergesi.

Bunlara ek şekilde geliştiricinin hevesi olmayan sorunlarla ilgili menfi birçok yoruma rastlamanız mümkün. örneğin telefonunda LED flaş olmayan bir kullanıcı, LED flaş uygulaması sırf ekranını aydınlattığı için uygulamaya 1 puan verebiliyor. indirdiği oyunda yalnızca istediği ira olmadığından 1 yıldız veren kullanıcılara rastlamanız da mümkün.

Yorumlar