Android iOS Savaşı

Android cihazlar ile iOS sistemine ail iPhone cihazlarının uzun süren rekabetleri hala devam etmekte.  Ameika'da bu rekabet açıkca gözlenmekte. Yapılan araştırmalara göre Amerika'da en çok kullanılan cihaz android oldu.
Android iOS Savaşı
Android vs iOS
ComScore'un yapmış olduğu araştırmaya göre, Amarika'da telefon kullanıcılarının 169 milyonu akıllı telefon, yüzde 70'i ise mobil cihazlar kullanıyor. Samsung kullanıcıların yüzde 27.8'ine, Apple ise 41.9'una sahip. Araştırmanın devamında ise Motorola yüzde 6.3, Güney Koreli LG yüzde 6.5 ve HTC yüzde 5.1'lik bir pay ile sıralamayı tamamlıyor. Samsung android akıllı cihazların yüzde 22'sini elinde tutarken, Apple donanımsal olarak pazarın büyük bir kısmına sahip.
Konu işletim sistemine geldiğinde ise Android yüzde 52.1 ile en çok tercih edilen akıllı telefon oluyor. Apple'ın iOS'u ise yüzde 41.9'payı ile aralarındaki rekabeti kısıştırıyor. Blackberry yüzde 2.3, WindowsPhone yüzde 3.4 ve Symbian ise yüzde 0.1 ile yerini koruyor.

Android Dosya Gizleme !

Bir diğer yapılan araştırmaya göre ise en çok kullanılan akıllı telefon uygulamaları ise şu şekilde; Facebook, Google Play Strole, YouTube, Google Search ve Pandora Radio oluyor.

Yorumlar