Android Cihazlar İçin Isınma Sorunu

Günümüzün en gözde buluşlarından birisi olan akıllı telefonlar her geçen gün daha da çok kullanıcı yelpazesine ulaşmakta. Fakat ne kadar gelişirse gelişsin, gene de bazı hastalıkların önüne geçilemiyor. Bunlardan en önemlisi çok fazla ısınma ve bunun iki sebebi var.
Android Cihazlar İçin Isınma Sorunu
Android Isınma Sorunu
Bunlardan birisi telefonun Android işlemcisi ve donanımlarının sürekli çalışmasından kaynaklı olarak ısınmadır. bilhassa de çok bir işlem gücü gerektiren programlar çalışıyorsa aşırı ısınma meydana gelir ve zaten kullanıcısını uyaran bir sisteme de sahiptir bu telefonlar. ayrıca cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve  bu aşırı

Bellek problemi olan cihazların ısınması isimlendirilen en popüler sorundur yani 16 GB piyasası olan bir telefonda 8GB gibi bir yer kaplaması  telefonda çok aşırı derecede işlemci ısınması ve yavaşlama bunun gibi sorunları yanında getirmiştir.
Android Cihazlar İçin Isınma Sorunu
Android Isınma Sorunu


Bu problem için alınması gereken önlemler ise;

İlk olarak orjinal şarj aleti kullanınız ve diğer cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünü uzatır.
Genel olarak telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok aşırı kapalı olunca hava ile ilişki olmaması nedeniyle telefonlarda çabuk ısınma yapar.
Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama piyasası dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz gene ısınmaktadır.
Kuvvet tasarruf modu kapalı tutulduğu takdirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız.
Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj meselesinde azaltıcı etki yapmaktadır.


Uzmanlara göre telefonlardaki bataryaların genel ömrü bir yıldır. Bataryaları yetkili servislerde ölçtürüp ne kadar sağlıklı olarak ne kadar çalışacağını öğrenmeniz mümkündür.
Bir yandan da uzmanlar eğer bataryanızda çok ısınma ve şişme görülüyorsa bir daha onları kullanmamanız gerektiğini ifade etmektedirler. Tehlikeli olduğuna dair iddialar bulunur.
Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutmak da çözüm olacaktır.
Camın önü plaj benzeri doğrudan güneş sektör yerlerde telefonunuzu asla bırakmayınız. Bu da direk ısınmaya neden olur.
Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gerekmektedir.

Eğer telefonunuzda bir bozulma meydana gelirse mutlaka deneyimli yetkililere teslim ediniz ve yaptırınız. Nedeni ise deneyimli olmayan kişiler de yanlış tamir yapacağından yine ısınma derdi ortaya çıkmaktadır.Telefonunuzun bir sıkıntı olması halinde orjinal parçalarının taraf sanayi parçalarla değişimine asla izin vermeyin. Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine sebep olabilmekte bu hal. Bataryanın şişmesi ve telefonun çok aşırı ısınması size bir işarettir. hemen bataryayı çıkarın sebebiyse patlama olasılığı çok yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.


Oyun oynandığı süre telefonun çok aşırı ısınması gelen şikâyetler arasındadır. Bu durum çok aşırı normal sebebi ise siz telefonunuzdaki uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda telefonunuzun işlemcisi ramı ve ekran kartı kendiliğinden otomatik şekilde çalışmaya başlıyor kendini yoruyor ve böylelikle cihaz ısınmaktadır.

Mobil veri ve internet kullanımının da telefonu çok fazla ısıttığı bir gerçektir. nedeni ise aynı anda birçok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımları da çalıştığından telefonunuzun ısınması çok fazla normal bir durum.Sizlerin telefonlarınızda kalıcı çözümler uygulaması elbette ki pek mümkün olmayacaktır. Bahsettiğimiz detayları uygulayarak biraz da olsa telefonunuzun ısınma sorununun önüne geçebilirsiniz. Asıl çözüm üreticilerin geliştirmesi gereken cihazlar. Bizimkisi yalnızca geçici çözüm.Yorumlar

 1. oyunda ısınıyor mobil ınternette wifide ısınıyor napacaz biz bu telefonları

  YanıtlaSil
 2. Yazımıza yaptığınız yoruma istinaden yazınızı okudum. Başarılı bir yazı. Tebrik eder ve başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Telefonum sıcak bi ortamda kaldı ve aşırı ısınma uyarısı geldi ve telefonum kapandı ne yapabilirim

   Sil

Yorum Gönder