40 Dolarlık Android Telefon


Hisdistan'lı Karbonn adlı firma yeni telfon modelini satışa çıkarttı. Bu android telefonun en dikkat çekici özelliği ise fiyatı oldu. Karbonn Smart A50 S adlı cihazın satış fiyatı 40 dolar olarak belirtildi. 
40 Dolarlık Android Telefon
Karbonn Smart A50 S
Fiyatından anlaşılacağı gibi bu telefon giriş seviyesinde bir android cihaz. Fakat fiyatına göre performansına baktığımızda gayet başarılı bir android telefon denilebilir. 40 dolar olarak belirtilen fiyatı ile Karbonn Smart A50 S cihazında 512 MB RAM, 1.2 GHz tek çekirdek işlemci, 3.5 inç 480x320 piksellik dokunmatik ekranı, 32 GB'a kadar yükseltilebilir depolama alanı ve 3 MP arka kamerası bulunuyor.


Karbonn Smart A50 S cihazında Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi bulunuyor. 40 dolar olarak belirtilen fiyatı ile dünyadaki en ucuz android telefon olarak tarihe ismini yazdırdı. Artık akıllı telefonlar sınıfına girmeyen kalosonik telefonlar bile bu cihazdan daha pahalı olduğunu düşünürsek bu cihazı tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Yüksek bir ihtimalle bu cihazı ülkemizde göremeyecek olsakta çeşitli e-ticaret sitelerinden temin etmek mümkün.

Yorumlar