Ekran Kilidi Unutulursa Ne Yapmak Gerekir ?


Çoğu kullanıcı tarafından kullanılan ekran kilit desenini
unuttuğunuz zaman ne yapacağınızı anlatacağız.Şifreli kilitler artık hep geride kaldı akıllı telefonlarla beraber artık desenli kilitler daha güvenli ve görünüş bakımdan daha güzel duruyorlar. Peki bu kilit desenini unutursak ne yapmamız gerekir ? Akıllı telefonlarınızdan veya tabletlerinizden bu desenli kilidi unutursanız yapmanız gereken iki seçiminiz var.

Desenli kilidinizi 5 kez yanlış olarak denerseniz 30sn sonra tekrar deneyiniz uyarısı çıkıyor. Fakat siz hala yanlış girmeye devam ederseniz desen kayboluyor ve gmail adresinden giriş yapmanız gerekiyor.

1 - Gmail Hesabı ve Screen Lock ByPass Uygulaması

Ekran kilitini açmak / kırmak için Gmail hesabınıza şifrenizle beraber giriş yaptığınızda cihazınızı en son kullandığınızda kullandığınız Wi-Fi veya mobil internetinizin üstünden sorun yaşamadan gmail bilgileriniz kontrol edildikten sonra cihazınız açılacaktır.


Cihazınıza giriş yaptıktan sonra Google Play’ den Screen Lock ByPass Pro uygulamasını indirip ekran kilit desenini kaldırabilirsiniz. (Şarjda olmaması ve usb kablosu takılı olmamasına özen gösterin)

Uygulamayı indirdiğinizde cihazınızı şarja takın ve uygulamayı başlatın. Uygulamayı başlattığınızda gelen ekrandan ” Active “ seçeneğini seçin.

 ” Active “ seçeneğini seçtikten sonra karşınıza gelen ekrandan ” Remove Lock Password “ seçeneğini seçerek ekran kilid desenini kaldırabilirsiniz.

Eğer Gmail heabınıza giriş yapabiliyorsanız bu uygulama ile cihazınızı açabilirsiniz fakat cihazınıza Gmail hesabınızla giriş yaptığınızda telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğini unutmayınız.

2- Factory Reset Atmak 

Eğer herhangi bir internet bağlantısı yoksa veya Gmail hesabınızı şifresini hatırlamıyorsanız o zaman factory reset yapmaktan başka çareniz kalmamış demektir.

Eğer HTC marka bir akıllı cihaz kullanıyorsanız HTC marka cihazlarında factory reset ekranına ulaşmak için cihazınız kapalı iken bataryasını çıkarıp kısa bir süre bekleyin ve daha sonra ses kısma tuşu ile power tuşuna aynı anda cihaz açılana kadar basılı tutun.


Gelen menüde aşağı yukarı gitmek için ses kontrol tuşlarını kullanın. ” Factory Reset “ seçeneğinin üstüne gelip onaylamak için power tuşuna basın telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Samsung marka akıllı cihazlarda factory reset ekranına ulaşmak için Menü tuşu + Power Tuşuna Samsung yazısı ekrandan kaboluncaya kadar basın. Gelen ekrandan ” Wipe date / factory reset “ seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ise ” Reboot System Now “ seçeneğini seçerek Samsung marka cihazlarda Factory Reset işlemini yapabilirsiniz.


Olası bir resetleme durumundan sonra cihazınıza buradaki adımları takip ederek ihtiyacınız olan Flash Player‘ı yükleyebilirsiniz.

Önemli uyarı: Bu işlemleri yaptığınızda telefon hafızasındaki verileriniz (mesajlar, kişiler, uygulamalar) kaybolacaktır. Bunların yedeğini daha önce almanızı öneririm.

Yorumlar