Samsung Galaxy Telefonlara Format AtmaFormat atmak aslında çok yararlı bir işlem degildir . Zorunlu durumlar olmadıgı sürece ne telefonumuza nede pc’mize format atmamamlıyız. Android işetim sistemine sahip telefonların zamanla kullanıma baglı yavaşlama kitlenme gibi sorunlar yaşarız.
      Samsung Galaxy android işletim sistemli telefonlarınızı bu yazımızı okuyarak ilk günkü haline getirebilir yani format atabilirsiniz. Bu format atma işlemi telefonunuzda kayıtlı rehber mesaj resim vs. dosyalarınızı silecektir. Format atmadan önce mutlaka yedekleme işlemi yapmalısınız. Telefonunuzu bilgisayara bağlayarak tüm dosyaları bilgisayarınıza alabilirsiniz. Telefon rehberinide sim kartınıza taşıyarak rehber yedeğini de bu şekilde alabilirsiniz.
    Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuza format atmak için 3 yöntem bulunmaktadır.
1-Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz.
2- Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşlayarak arama yaptığınızda telefonunuza format atabilirsiniz.
3- Telefonunuzu kapalı konumuna getirip ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın ve karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.
Samsung Galaxy Android işletim sistemli telefonunuzu yukarıdaki 3 yöntemle format atabilir ilk günkü haline getirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Gönder