android telefonu hızlandırma için ipuçlarıAndroid telefonu hızlandırmak için ipuçları istiyorsanız sitemiz tam size göre arkadaşlar sitemizde 7 adet ipucunu bulabilirsiniz bunları uyguladığınız taktirde telefonunuz hızlanacaktır.
Android telefonu aşağıdaki 7 iç ucunu yaptıktan sonra hızlanmıyorsa mutlaka format atılmasında yarar vardır bilginiz olsun.
1-Launcher kullanmayın, android’in kendi arayüzü en sade ve kullanışlısı.
2-Gereksiz widgetlar kullanmayın, ana ekranı güzelleştirmek android’in güzelliklerinden ama ne yazıkki hızlı batarya tüketimine sebep oluyorlar.
3-Animasyonları kapatın, pencere animasyonları gibi animasyonları androidin kendi ayarlarından( Ayarlar – Ekran – Animasyon) değiştirebilirsiniz.Aynı zamanda animasyonlu duvar kağıtlarını tercih etmemeniz telefonun çok daha iyi performans vermesini sağlar.
4-Kullanmadığınız uygulamaları silin, yazının başında verdiğim örnekteki gibi kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.
Daha da ileriye giderek Root Explorer ya da Titanium Backup gibi uygulamalarla kullanmadığınız sistem uygulamalarını da silebilirsiniz.(Örneğin: Google voice search, Google search, google maps, downloadmanager, opera kullanıyorsanız browser.apkyi de silebilirsiniz.)(system/app)
5-Arka plan verilerini kapatın, ha eğer mailleriniz veya sosyal ağ hesaplarınız sürekli senkronizasyon olsun istiyorsanız, bu süreyi uzun tutun.
6-Custom(özel) Rom kullanın, benim de yaptığım gibi, resmi romların kırpılmış ve daha hızlı versiyonları geliştirilebiliyor. İmkanınız varsa böyle bir rom bulup kullanabilirsiniz.
7-Overclock, işlemci hızı aşırtması da yaparak telefonu kat ve kat hızlandırabilirsiniz, ancak unutmayınki batarya süresi de aynı oranla azalır. Ayrıca telefonu o/c yaparken hard brick etme ihtimali de vardır.

Yorumlar

  1. Bende samsung telefon var s3 mini yeni almama rağrem yavaşlama oluyor bazen bubilgi yararlı oldu

    YanıtlaSil
  2. cidden söylüyorum dediklerinizi uyguladım ve şuan telefonum bir harika oldu.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder